غلامر ضا شهردوست

پیشکسوت و قهرمان ملی دو و میدانی

 

غلامرضا شهردوست فرزند شاه ‌کرم که در سال 1312 ه.ش در شهر قزوین متولد شد.

تحصیلات ابتدایی را در مدرسه دیانت و امید و متوسطه را در مدرسه پهلوی در سال 1325 ه.ش دیپلم خود را در رشته

علوم طبیعی اخذ نمود، همچنین در سال 1333 ه.ش لیسانس خود را در رشته مدیریت دولتی  اخذ نمود.

وی از سن 14 سالگی به رشته‌های ورزشی فوتبال،بوکس،دومیدانی،پیاده‌روی و کوه‌نوردی علاقمند بود و از سال 1320 ه.ش در مسابقات  آموزشگاهی قزوین در رشته بوکس در شهرستانی،استانی و کشوری به مقام‌های مختلف دست یافت.

شهردوست از سال 1358 ه.ش در رشته دومیدانی،پیاده‌روی،کوه‌نوردی،دوچرخه سواری و شنا فعالیت نمود.در سال 1360 ه.ش در رشته دومیدانی در قزوین به مقام اولی دست یافت.

در سال 1364 ه.ش در مسابقات دومیدانی وپیاده‌رویکشور شرکت نمود و به مقام سومی رسید. از سال 1365 ه.ش تا سال 1400.ه.ش در مسابقات بزرگسالان در سطح استانی و کشوری به ده ها  مقام‌های اول تا سوم دست یافت و در سال 1391 ه.ش به عضویت تیم ملی بزرگسالان دومیدانی کشور درآمد، و در مسابقات بازی‌های آسیایی در تایوان شرکت کردو به مقام چهارم دست یافت. در مسابقات بازی‌های  آسیایی در  ژاپن و چین شرکت کردو به مقام  سوم دست یافت. وی همچنین در سال 1392 ه.ش به مسابقات پیشکسوت جهانی در برزیل دعوت شد .

شهردوست در مسابقات دومیدانی کشوری 18 بار به مقام اول و مدال طلا، 10 بار به مقام دوم مدال نقره و 16 بار  به مقام سومی مدال برنز دست یافت. وی در رشته دوچرخه سواری در مسابقات کشوری 2بار به مقام اول و 3بار به مقام دومی و 4بار به مقام سومی رسیده است.

شهردوست در رشته کوهنوردی تمام قله‌های کشور را صعود کرد و به پاکستان و چین هم اعزام شد. وی در مسابقات وزنه‌برداری به مقام سوم کشور بزرگسالان رسید  و یکی از نخبگان ورزشی استان قزوین بود.

ایشان یکی از یخنوردان کشوری بود که در فصل زمستان در آب‌های سرد شنا می‌کرد.

ذوق فرهنگی  و مردم دوستی  وی زبانزد خاص و عام بود .

 

روحش شادPowered by WideFolio